.

Jubileusz

50 lat szkoy

Biblioteka Drukuj Email
Wpisał Administrator   

O NAS

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

W BIBLIOTECE CHTNIE CI WIDZIMY,
NIE STAWIAMY STOPNI, DO NICZEGO NIE ZMUSZAMY
W BIBLIOTECE MOESZ:

WYBIERA I WYPOYCZA KSIKI,
USMIECHA SI,
CZYTA CZASOPISMA,
MYLE,
SZUKA INFORMACJI,
PYTA,
MIE SPOKJ...

Biblioteka mieci si na parterze w trzech salach. W jednej znajduje si wypoyczalnia, a w drugiej czytelnia z ICIM- Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej -, a w trzeciej magazyn.

W Czytelni swoje miejsca zajmuj sowniki, leksykony, encyklopedie, atlasy, albumy, itp. ksiki z kadej dziedziny, suce na lekcje nauczycielom. Uczniowie mog z nich korzysta na miejscu. Uoone s wg UKD, czyli Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesitnej. .

Na regaach w Wypoyczalni ksiki uoone s wedug dziaw tematycznych. Oprcz nich wypoyczamy m.in. pyty CD i DVD, kasety video, dokumenty szkolne, czasopisma. Dla nauczycieli wydzielony jest zbir ksiek metodycznych oraz zdziedziny pedagogiki, psychologii,socjologii.

W ICIM znajduj si 4 komputery podczone do Internetu, biurka z krzesami, oraz programy, sowniki multimedialne, pyty CD i DVD do wykorzystania przez ucznia i nauczyciela.

Chcecie dobrze pozna nasz bibliotek?

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji ,,Wszystko o bibliotece?.

Biblioteka gromadzi i udostpniania zbiory, udziela informacji uczniom, nauczycielom, rodzicom i innym pracownikom szkoy, organizuje konkursy wiedzy, tematyczne wystawy. Przeprowadza rne akcje biblioteczne np. zbirka lektur, kiermasz podrcznikw, nowych ksiek .

 

Stae imprezy:

?Midzynarodowy Dzie Bibliotek Szkolnych,

?wito Pluszowego Misia,

?Mikoajki,

?Pasowanie na Czytelnika,

?Dzie Patrona,

?Dni Ksiki.

 

W kadym miesicu na tablicy ogosze zamieszczamy statystyk wypoycze poszczeglnych klas, ktra mobilizuje do aktywnego czytelnictwa.

cznicy biblioteczni tzw. aktyw wybierany na pocztku kadego roku dba o waciwe wypoyczenia w swojej klasie, a take pomaga w ukadaniu ksiek, wykonywaniu gazetek oraz w przygotowaniu imprez bibliotecznych.

 
bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: web hosting professional joomla web hosting (video) Valid XHTML and CSS.