.

Jubileusz

50 lat szkoy

Do pobrania Drukuj Email
Wpisał Administrator   

Programy do pobrania

Organizer ucznia

Program Organizer ucznia jest narzdziem, ktrego zadaniem jest przechowywanie wszystkich informacji dotyczcych nauki w jednym miejscu. Program posiada wszystkie funkcje potrzebne do zarzdzania stopniami, planem lekcji, terminarzem czy zadaniami domowymi. Wrd oferowanych opcji na uwag zasuguje moliwo definiowania znakw "+" i "-" stawianych przy ocenach oraz nadawania im waciwego znaczenia oraz wagi w przypadku konkretnych stopni. Ponadto Organizer pozwala na wywietlanie statystyk z takimi informacjami jak rednia czy ilo ocen, a take odlicza czas jaki pozosta do koca roku szkolnego. Dziki obsudze wielu kont i opcji zabezpieczenia kadego z nich hasem, moliwe jest korzystanie z programu przez kilku uytkownikw na jednym komputerze.

Jzyk polski

CyTaT 5.2

Program CyTaT to jeden z najwikszych komputerowych zbiorw cytatw i zotych myli - majcy form maego i przystpnego programiku. Baza cytatw programu zawiera ponad 20 tys. cytatw i sentencji. Program zawiera narzdzie aktualizacji bazy cytatw przez Internet. CyTaT umoliwia wyszukiwanie i filtrowanie cytatw wg fragmentu nazwiska/imienia autora bd te fragmentu (frazy) cytatu. Cytaty mona kopiowa, drukowa i zapisywa do plikw tekstowych. Program podwietla nazwiska autorw przy kadym cytacie i wywietla w powikszeniu tekst sentencji - przez co jest on bardziej dostpny.

Wierszownik 4.4

Program Wierszownik to rozbudowana baza poezji polskiej, obcej oraz wierszy debiutanckich. Aktualna wersja zawiera niemal 9 tysicy utworw. Wiersze mona je sortowa wg kategorii lub autorw, a take wyszukiwa wedug ustalonych sw kluczowych, tytuu, fragmentu treci, z ostatnio wybranego okresu. Dla kadego autora przygotowana jest rwnie krtka nota biograficzna i podsumowujca. Program posiada system automatycznej aktualizacji. Moliwe jest take pobieranie skrek i podkadw multimedialnych.

Matematyka

Geometria 2.1

Program umoliwia rysowanie na ekranie monitora figur geometrycznych, zarwno w ukadzie wsprzdnych jak i bez niego.Wykonane konstrukcje geometryczne moemy zapisa do pliku, by wykorzysta je pniej lub skopiowa do schowka jako obraz.Obsuga programu jest intuicyjna i po krtkim treningu moemy wykorzysta w peni jego moliwoci.Narysowane figury moemy zaznacza, ukrywa, opisywa a w dodatkowym oknie moemy zapozna si z wasnociami figury, np. narysowana prosta i jej rwnania pod rnymi postaciami.Program prowadzi uytkownika "za rk", gdy na pasku statusu pojawiaj si na kadym etapie rysowania figur wskazwki co do kolejnego kroku do wykonania.

Geometry Calculator 1.2

Geometry Calculator to prosta aplikacja przeznaczona do wykonywania oblicze geometrycznych typu: obliczanie pola powierzchni czy obwodu danej figury geometrycznej.Geometry Calculator "obsuguje" rwnie figury przestrzenne, dla ktrych potrafi policzy np. pole podstawy czy objto,aplikacjajest niezwykle prosta w uyciu, a kada znanaprogramowifigura geometryczna jest opisana kompletnym zestawem wzorw, ktre jej dotycz.

Przyroda

Przyroda wiata 2.5

Bezpatny program do nauki podstawowych i wybranych zagadnie z zakresu przyrody. Podzielony jest na kilka czci: Sprawd ile wiesz, Rekordy w wiecie przyrody, Rozpoznaj to zwierz, Puzzle, Zwierzta na kontynentach, Wielcy przyrodnicy. Kada z nich prezentuje cz wiedzy przyrodniczej bez zbdnego encyklopedyzmu ale w przyjemny sposb, zazwyczaj w formie zabawy, z przewag zdj nad tekstem. Przyroda 2.0 nie jest programem kompleksowo obejmujcym zagadnienia ze swojej dziedziny - ma raczej za zadanie zainteresowa t tematyk i w miar "bezbolenie" przekaza odrobin wiedzy.

Historia

KWalendarium 1.0

Program KWalendarium to rozbudowane i skonsolidowane (odnoniki do materiaw w Internecie, encyklopedii) rdo wiedzy o wanych wydarzeniach historycznych, postaciach nauki i kultury. KWalendarium w biecej wersji zawiera 637 wysokiejjakoci merytorycznej opisw wanych dat. Program posiada rozbudowany system wyszukiwania i filtrowania danych - wywietla te "daty na dzi". Aplikacj od zwykego kalendarza odrnia mnogo odnonikw do zasobw internetowych, zwizanych z danym wydarzeniem (zawarte w treci opisu). Znalezione daty mona zapisywa do pliku (HTML),drukowa, lub kopiowa do schowka. Program zawiera rwnie dosy rozbudowan pomoc.

 
bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: web hosting professional joomla web hosting (video) Valid XHTML and CSS.